Coraz więcej osób robi sobie takie zęby. Dentysta mówi wprost: "Tiktaki w kolorze sedesu"

- Osobiście będąc pacjentem nie zdecydowałbym się na taką pracę. I bardziej odnoszę się tutaj do kwestii funkcji i trwałości tego typu rozwiązań - powiedział dentysta z Opola oceniając stan zębów, na którym wykonano zabieg bondingu. Krótkie wideo z jego wypowiedzią można obejrzeć w serwisie Youtube.

Już od kilku lat zabieg bondingu zębów cieszy się ogromną popularnością. Jak podają specjalistyczne portale, bonding to nieinwazyjna metoda odbudowy zębów i wszelkiej korekcji niedoskonałości estetycznych lub uszkodzeń uzębienia. Wiele osób decyduje się na nią, chcąc zapewnić sobie piękny, biały uśmiech. Bonding można wykonać w szerokiej gamy odcieni bieli, dostosowanej do oryginalnej barwy naszych zębów. 

Zobacz wideo Zobacz wideo: Fizjoterapia może pomóc w operacjach plastycznych? "Staramy się kontrolować proces gojenia"

Wiadomo jednak, że piękny uśmiech kojarzy nam się przede wszystkim z bielą, a więc nie dziwi fakt, iż pacjenci zazwyczaj wybierają te najjaśniejsze kolory. Nie zawsze jednak ma to upragniony efekt. Na temat bondingu w ostatnim czasie wypowiedział się specjalista z Opola, dentysta Marcin Nowosielski. Jego wypowiedzi na ten temat posłuchać można na jego kanale w serwisie Youtube.

 

Specjaliście ocenił zdjęcie zębów pacjentka lub pacjentki, u którego/której zastosowano metodę bondingu. Lekarz nie miał wątpliwości co do uzyskanego efektu. - Tiktaki w kolorze sedesu. Tak można byłoby powiedzieć - stwierdził. Na fotografii, którą załączono w krótkim filmie widzimy, że nowy kolor zębów bardzo znacząco odbiega od wyjściowego. Poza tym przerysowany jest także kształt zębów - co może dawać złudzenie wspomnianych białych cukierków, tiktaków.

Osobiście będąc pacjentem nie zdecydowałbym się na taką pracę. I bardziej odnoszę się tutaj do kwestii funkcji i trwałości tego typu rozwiązań. Zachowanie się tego typu prac u pacjentów, w miarę upływu czasu, jest nie do końca przewidywalne 

- kontynuował lekarz.

- Są pacjenci, u których te licówki kompozytowe bezpośrednie po dłuższym czasie użytkowania - przez co mam na myśli, rok, dwa, trzy lata funkcji takiej pracy - dalej wyglądają zadowalająco. A są pacjenci, u których już nawet po roku pojawiają się przebarwienia, zmienia się kolor - wyjaśnił.

Bonding i licówki kompozytowe

Dodał też, że "to nie jest tak, że kolor zmieni się równomiernie na wszystkich zębach". Na jednych bowiem zmiana ta będzie zauważalna bardziej, a winnych miejscach znacznie mniej. - I to już będzie zaczynało brzydko wyglądać - podsumował.

Bonding wykonuje się za pomocą tzw. kompozytu. Jest to materiał stomatologiczny, który dentyści wykorzystują m.in. przy zakładaniu plomb. Licówki kompozytowe z kolei to inaczej nakładki na zęby, które za pomocą odpowiedniej metody zostają przymocowana do części licowej zębów. Takie rozwiązanie czasami stosowane jest zamiast klasycznego wybielania.

Co myślisz o licówkach lub bondingu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.